MT Series – weekendowy zastrzyk off-roadu

MT Series – przedsmak MT Rally

Organizatorzy MT Rally, Paweł „Moli” Moliński oraz Tomasz Tomaszewski, uznali że jedna impreza popularyzująca w Polsce off-road to za mało z ich strony i dlatego jesienią 2009 roku na poligonie w Drawsku Pomorskim odbyła się pierwsza edycja MT Series

Weekend zapoznawczy

Zawody MT Rally od początku były terenowym maratonem pełną gębą, natomiast impreza pod nazwą MT Series miała stanowić swego rodzaju weekend zapoznawczy z poligonem w Drawsku Pomorskimi oraz demonstrację możliwości organizatorów. Życie jednak po raz kolejny napisało swój własny scenariusz, a MT Series skradło serca miłośników off-roadu już od pierwszej odsłony w dniach 9–11 października 2009. Na starcie stanęło wówczas niemal stu zawodników, a impreza ta z miejsca stała się stałym punktem off-roadowego kalendarza.

Błoto po przejeździe motocykla

Zabawa dla wszystkich

Czołgówki, woda, piach, błoto i las – osoby zaangażowane w rajdy terenowe to kochają, a na drawskim poligonie zawsze było tego wszystkiego pod dostatkiem. Podobnie jak w MT Rally, w MT Series brały udział załogi samochodów i ciężarówek oraz quadowcy i motocykliści. Tutaj rywalizacja również odbywała się w klasach sportowych i cross-country oraz w klasie turystycznej. Zmagania „sportowców” były rywalizacją na czas bez żadnych kompromisów, dlatego na trasie przydawała się wyciągarka. W cross country również toczono boje o jak najlepszy czas i jak najwyższą lokatę, ale w tym przypadku trasa była lekko uproszczona, tak żeby dało się ją pokonać bez konieczności posiadania wyciągarki. „Turyści” natomiast rywalizowali tylko i wyłącznie z terenem. Nikt im czasu nie mierzył, a trudniejsze odcinki mogli pokonywać wyznaczonymi objazdami.

To już historia

W latach 2009–2014 odbyło się sześć edycji MT Series, a każda z nich okazywała się organizacyjnym sukcesem. Niestety nic nie trwa wiecznie, dlatego piękna historia tych zawodów została brutalnie przerwana. Najpierw we wrześniu 2015 roku ogłoszono, że zaplanowana na 9–11 października impreza zostaje z powodów organizacyjnych odwołana, a w styczniu A.D. 2016 poinformowano o wygaszeniu projektu z tych samych przyczyn.