MT Rally i MT Series – legendy

Lista startowa, czyli najbardziej utytułowani uczestnicy MT Rally i MT Series

Samochody 4x4

Marcin Biadała

Zwycięstwa: MT Series 2012, MT Series 2013, MT Rally 2013, MT Rally 2014

Pleszewianin to najbardziej utytułowany kierowca w klasie 4x4 sport. Czterokrotnie stał na podium zawodów organizowanych przez Pawła Molińskiego oraz Tomasza Tomaszewskiego i za każdym razem był to najwyższy stopień. Trzy ze swoich zwycięstw odniósł z pilotem Maciejem „Koparą” Radomskim, a w jednym towarzyszył mu Mariusz Sipa.

Maciej Radomski

Zwycięstwa: MT Series 2012, MT Series 2013, MT Rally 2013

„Kopara”, jak go nazywają, również pochodzi z Pleszewa. Jest najbardziej utytułowanym pilotem 4x4 sport w historii MT Rally i MT Series. Na drawskim poligonie fetował trzy triumfy, a we wszystkich za kierownicą towarzyszył mu wspomniany wcześniej Marcin Biadała.

Paweł Oleszczak / Maciej Chełmicki

Zwycięstwa: MT Rally 2009, MT Series 2009, MT Rally 2011

Paweł Oleszczak to dwukrotny triumfator Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W 2007 roku z Maciejem Chełmickim założył Oleszczak Chełmicki Rally Team. Duet ten zdominował pierwsze edycje MT Rally i MT Series, kończąc rywalizację na podium aż czterokrotnie, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu. Oleszczak i Chełmicki upodobali sobie rywalizację w klasie 4x4 cross country.

Marcin Łukaszewski

Zwycięstwa: MT Rally 2011, MT Series 2011, MT Rally 2012

Pochodzący z Olsztyna kierowca znakomicie sobie radził zarówno w klasie 4x4 sport, jak i 4x4 cross country. Dwa ze swoich trzech triumfów odniósł z pilotką Magdaleną Duhanik, a raz towarzyszył mu Łukasz Grzeca.

Robert Kufel / Dominik Samosiuk

Zwycięstwa: MT Series 2010, MT Rally 2012

Ten zgrany i utytułowany duet trwale zapisał się również w historii zmagań w ramach MT Rally i MT Series. Dwa zwycięstwa i dwa drugie miejsca czynią Roberta Kufla i Dominika Samosiuka drugą najlepszą załogą klasy 4x4 sport w dziejach rywalizacji na drawskim poligonie.

Motocykle 4x4

Legendy

Piotr Krasuski

Zwycięstwa: MT Rally 2013, MT Series 2013 MT Rally 2014

Wśród motocyklistów w MT Rally i MT Series czołowe lokaty najczęściej zajmował rywalizujący w klasie cross country Piotr Krasuski. Jeździec ten ma na swoim koncie trzy triumfy, a oprócz tego raz zakończył zmagania na drawskim poligonie na drugim miejscu.

Michał Żukowski

Zwycięstwa: MT Rally 2012, MT Series 2012

W motocyklowej klasie cross country świetnie sobie radził również Michał Żukowski. Zawodnik z Drawska Pomorskiego odniósł dwa triumfy, a także dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium.

Qaudy

Nicholas Harkjear

Zwycięstwa: MT Rally 2011, MT Rally 2013, MT Rally 2014, MT Series 2014, MT Rally 2015

Bezsprzeczny król quadowej klasy cross country. Duńczyk sześciokrotnie stał na podium, w tym pięć razy na jego najwyższym stopniu.

Krzysztof Kretkiewicz

Zwycięstwa: MT Rally 2011, MT Series 2011, MT Rally 2013, MT Rally 2014

„Krecik”, jak na niego wołają, swego czasu porzucił etat informatyka w korporacji na rzecz własnego sklepu i serwisu dla miłośników motocykli oraz quadów. Liczne sukcesy uczyniły go jednym z najbardziej utytułowanych quadowców w Polsce. Cztery zwycięstwa w klasie sport czynią go również prawdziwą legendą MT Rally i MT Series.

Mariusz Sipa

Zwycięstwa: MT Rally 2012, MT Series 2012, MT Rally 2014

Człowiek-orkiestra. Ze swoich trzech zwycięstw dwa odniósł na quadzie w klasie sport, a jedno jako pilot Marcina Biadały w samochodowej klasie 4x4 sport. Oprócz tego ma na swoim koncie dwie drugie lokaty (quad sport) oraz trzecie miejsce w roli pilota Rafała Fiksy (UTV cross country).

Marek Głuszek

Zwycięstwa: MT Rally 2009

Jedyny na tej liście z zaledwie jednym triumfem. „Marco”, jak go nazywają, okazał się najlepszym quadowcem podczas inauguracyjnej imprezy Pawła Molińskiego i Tomasza Tomaszewskiego, ale w kolejnych edycjach nie próżnował i oprócz tego zwycięstwa zanotował aż sześć lokat na podium (po trzy w klasie cross country i klasie sport).

Ciężarówki

Leon de Wit / Co de Wit

Zwycięstwa: MT Rally 2011, MT Series 2012, MT Rally 2014, MT Rally 2015

Aż cztery razy imprezy organizowane przez Pawła Molińskiego i Tomasza Tomaszewskiego wygrywała ciężarówka z Holendrami na pokładzie, a raz zajęła w drawskich zmaganiach drugie miejsce. W klasie trucków ekipa może jednak liczyć aż trzy osoby, dlatego na te sukcesy zapracowali też Ricardo de Wit, Andre Breed i Pieter Volkers.

UTV

Marcin Pietrzak / Liliana Pietrzak

Zwycięstwa: MT Series 2012, MT Rally 2013

Podobnie jak wśród trucków, załóg UTV cross country na trasie MT Rally i MT Series nie było nigdy zbyt wiele, ale duet Marcin Pietrzak / Liliana Pietrzak jako jedyny zdołał triumfować więcej niż raz, dzięki czemu trwale zapisał się na kartach historii tych zawodów.